Piknik rowerowy nad Maltą w Poznaniu.

Policjanci z Wielkopolski zorganizowali Rowerowy Piknik nad jeziorem Malta. Inicjatywa dla rowerzystów zarówno dorosłych ale przede wszystkim dla najmłodszych cyklistów. Piknik odbył się pod patronatem Ministra MSWiA.

Piknik poświęcony był bezpieczeństwu rowerzystów, albowiem korzystanie z roweru wiąże się nie tylko z przyjemnością, ale też z przestrzeganiem zasad i przepisów ruchu drogowego. O tym aspekcie powinni pamiętać miłośnicy dwóch kółek.

Ponieważ rower nie wymaga rejestracji, trudno jest stwierdzić ile osób posiada w Polsce te pojazdy i jak często z nich korzysta. Nasilenie ruchu rowerowego jest jednak dostrzegalne „gołym okiem”. Polska w ostatnich latach przeżywa wręcz boom rowerowy o czym świadczą wyniki sprzedaży. W 2016 roku wyniosła ona na naszym rynku około miliona sztuk, podobnie było w roku 2015 i 2014. Wynika z tego, że Polacy chcą uczestniczyć w ruchu drogowym jako rowerzyści. Niestety nie zawsze nasze drogi są dla nich bezpieczne.

źródło: Policja.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


kontakt z redakcją:  61 881 83 53 redakcja@naszpoznań.info  lub przez formularz kontaktowy na stronie www.naszpoznan.info 24h na dobę!