Leszno - Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń, papierosy oraz środki farmaceutyczne

Leszczyńscy policjanci odkryli w jednym ze sklepów w centrum Leszna blisko 70 kg nielegalnego tytoniu, prawie 300 paczek papierosów oraz tabletki niedopuszczone do obrotu w Polsce. W związku z tym przestępczym procederem funkcjonariusze zatrzymali właściciela sklepu, to 46-letni mieszkaniec Leszna. Wprowadzenie tego towaru do obrotu uszczupliłoby Skarb Państwa na kwotę co najmniej 70 tysięcy złotych. Grozi mu do 3 lat więzienia.

8 czerwca br. w godzinach popołudniowych policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej weszli do jednego ze sklepów w centrum Leszna, handlującego wyrobami tytoniowymi i alkoholowymi. Okazało się, że pod sklepową ladą oraz na zapleczu lokalu znajdowało się blisko 70kg tytoniu oraz prawie 300 paczek papierosów różnych marek, nie posiadających polskich znaków akcyzy. Część krajanki tytoniu została poporcjowana w woreczki strunowe. Podczas przeszukania sklepu policjanci znaleźli także tabletki wspomagające potencję niedopuszczone do obrotu na terenie Polski.

W związku z ujawnieniem tego przestępczego procederu funkcjonariusze zatrzymali właściciela sklepu, 46-letniego mieszkańca Leszna. Mężczyzna usłyszał zarzut przechowywania wyrobów tytoniowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego oraz przechowywania w celu wprowadzenia do obrotu produktów leczniczych, nie posiadając pozwolenia na dopuszczenie do obrotu.

Wprowadzenie do obrotu zabezpieczonego przez funkcjonariuszy towaru naraziłoby Skarb Państwa na stratę co najmniej 70 tysięcy złotych.

Podejrzanemu za naruszenie przepisów Prawa farmaceutycznego grozi kara do 2 lat więzienia, natomiast za popełnienie przestępstwa karnoskarbowego kara finansowa oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja.pl

Monika Żymełka/ RKG

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


kontakt z redakcją:  61 881 83 53 redakcja@naszpoznań.info  lub przez formularz kontaktowy na stronie www.naszpoznan.info 24h na dobę!