Od 16 do 25 czerwca odbędzie się kolejny Malta Festival.

„Klątwa zawisła” nad Ministrem Kultury.

Jak co roku w Poznaniu odbywa się kulturalne święto nad Maltą. W dniach od 16 do 25 czerwca trwa Festiwal Teatralny pod hasłem „My, Naród; My, Bałkany; My, Wschód; My, Europa; My, Inni”.

Pomimo starań Ministra Glińskiego, który wycofał przyznaną dotację miłośnicy kultury wzięli sprawy w swoje ręce. O wsparcie festiwal poprosił swoich widzów. Zorganizowano internetową zbiórkę „Zostań Ministrem Kultury”. Pieniądze można wpłacać poprzez stronę www.wspieramykulture.pl. Na rzecz Festiwalu przekazano też wiele przedmiotów na licytację. Pierwsza już dzisiaj na Placu Wolności.

Niestety w Festiwalu nie weźmie udziału jego Kurator Oliver Frljić. Wiemy już za to, że postara się On poinformować opinię międzynarodową, organizację zajmujące się prawami człowieka, teatry i inne podmioty zajmujące się kulturą o ograniczeniu przez Ministra Glińskiego wolności słowa, wolności artystycznej i naruszeniu prawa, którego się dopuścił.

Panie Ministrze jeśli można się wycofać z zatwierdzonych w 2015 decyzji to może wyborcy też powinni zweryfikować swoje wybory.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


kontakt z redakcją:  61 881 83 53 redakcja@naszpoznań.info  lub przez formularz kontaktowy na stronie www.naszpoznan.info 24h na dobę!